Dr. Salih BEYAZ
Your Cart

Biyografi

Doç. Dr. Salih BEYAZ

1979 Denizli doğumluyum. İlk, orta ve lise eğitimini yine Denizli’de tamamladım. 1996 yılında başladığım Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni 2002 yılında bitirdim.

İlk görev yerim olan Bingöl ili merkez Sancak Kasabası’ndan 20 Ekim 2003 tarihinde Tıpta Uzmanlık Sınavını kazanmam nedeniyle ayrıldım. 1 Kasım 2003 tarihinde Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji A.B.D da başladığım uzmanlık eğitimini 5 Kasım 2008 yılında tamamlayarak “Uzman Doktor” ünvanını almaya hak kazandım.

Süreç içerisinde Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Malatya Asker Hastanesi ve Adana Devlet Hastanesinde uzman doktor olarak çalıştım. 2013 yılında akademik çalışmalarına daha fazla zaman ayırmak amacıyla Başkent Üniversitesi Adana Uygulama ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Departmanına geçerek burada uzman doktor olarak görev yapmaya başladım.

Aynı zamanda uzmanlık tezim olan “Comparison of Tunnel Expansion and Isometric Muscle Strength After Acl Reconstruction with Single- Or Dual-Bundle Hamstring Allograft: A Prospective, Randomized Study” adlı ilk makalem 2012 yılında “Acta Orthopaedica et Traumatologica Turcica” adlı uluslararası dergide yayınlandı. Söz konusu makale, derginin yıl içerisinde yayınlanan klinik çalışmalar içerisinde yılın en iyi ikinci çalışması seçilerek “Akif Şakir Şakar Ödülü” ne layık görüldüm.

2013 yılında AO Trauma Derneği’nin eğitim bursunu kazanarak ve İngiltere Oxford Jhon Radcliffe Hastanesinde 2 ay gözlemci olarak çalıştım. 2014-2017 yılları arasında ön çapraz bağ ve diyabetik ayak üzerine yazmış olduğum makaleler uluslararası dergiler tarafından yayınlanmaya uygun görüldü.

2017 yılında biyomedikal mühendisi Hüseyin Kurtuldu ile birlikte temellerini attığımız “C-kollu floroskopi cihazları için evrensel lazer işaretleyici” isimli proje, 2019 yılı İstanbul Teknofest Fuarı’nda “The Best Academic Patent 4th. Istanbul International Invention Fair Gold Medal Award” Ödülünü almaya hak kazandık. Tasarımı ve prototip üretimini gerçekleştirdiğimiz cihaz ile yaptığımız akademik çalışma uluslararası “Joint Diseases and Related Surgery” dergisi tarafından 2020 yılının ilk sayısında yayınlanmak üzere kabul edildi.

2018 yılında Başkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Departmanından Emre Sümer ve Koray Açıcı ile başladığımız “Fracture detection in X-ray images using deep learning methods.” başlıklı çalışma Tayland’da düzenlenen “7th Congress of the Asia Pacific Trauma Society” toplantısında “Dr Robert Bauze Trauma Gold Medal Award’a aday gösterilen dünyadaki altı çalışmadan biri oldu. Aynı çalışma ile 2020 Ocak ayında İzmir’de düzenlenen “Uluslararası Sağlıkta Yapay Zeka Kongresi 2020″de en iyi çalışma ödülünün sahibi olduk. Çalışmadan çıkardığımız makalemiz, Science Citation İndex Expanded dergisi olan Joint Diseases and Related Surgery tarafından yayın için kabul edildi. Bu makale Ortopedi ve Travmatoloji alanında Türkiye’den yayımlanan ilk yapay zeka makalesi olarak kayıtlara geçmiştir. DoktorClub tarafından düzenlenen 2020 yılın yenilikçi doktoru ödüllerine aday gösterildim. 24.000 hekimin oylaması sonucunda "2020 Yılın yenilikçi cerrahi bilimler doktoru" seçildim. Başkent Üniversitesi ile Turkcell Teknoloji arasında varılan mutabakat çerçevesinde "Yapay zeka tabanlı kalça kalça kırığı tanıma ve sınıflandırma sisteme" ve "Yapay zeka tabanlı gonartroz tanıma ve sınıflandırma sistemi" başlıklı iki projede görev yapmaktayım. “C-kollu floroskopi cihazları için evrensel lazer işaretleyici” ve “ Akıllı su şişesi” adı alında iki patent sahibiyim.

Yaptığım akademik çalışmaların sonucunda Aralık 2020 tarihinde Doç. Dr. ünvanı almaya hak kazandım. Ekim 2013’ den bu yana çalıştığım Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Adana Dr. Turgut Noyan Uygulama ve Araştırma Merkezi Ortopedi ve Travmatoloji A.B.D da özellikle travma cerrahisi, diyabetik ayak cerrahisi, pediatrik ortopedik cerrahi ve artroplasti cerrahisi alanları ile ilgilenmektedir.

 

Bana Yazın !

Doğrulama Kodu